TERMINUS CLUB - o Terminus clubu

 Terminus club vznikl původně na platformě Mensy již kolem roku 1994 a v prvních letech se zabýval propagací a organizováním literární soutěže o Cenu barda Marigolda. Od roku 2003 lidé okolo clubu organizovali letní campy pro děti a mládež. Po vzniku Centra nadání v roce 2005 se činnost clubu začala  rozšiřovat a v průběhu roku 2011, kdy dozrály plány na Kroužky zábavné logiky, Deskových her a RPG her, již bylo nutné club osamostatnit i po organizační stránce. V polovině roku 2012 se povedlo club registrovat u MV a nyní již funguje jako samostatná organizace (byť mnoho aktivit stále spolupořádá s Centrem nadání).

Hlavními aktivitami jsou:

KROUŽKY ROZVÍJENÍ INTELEKTU - dle poptávky a našich možností je podoba těchto kroužků od čistého řešení zajímavých kvízů a hlavolamů, až po kroužky čistě herní - deskové/RPG/společenské hry. V přípravě je kroužek žurnalistiky a kroužek pro intelektovou přípravu pro předškoláky před nástupem do ZŠ.

LETNÍ CAMPY PRO DĚTI A MLÁDEŽ - v létě pořádáme vždy 2 pobytové campy s volitelným programem a několik městských campů.

ROZESÍLÁNÍ HÁDANEK, KVÍZŮ A HLAVOLAMŮ - 12+ v rámci Terminus clubu, 2 - 12 v rámci projektu  FORT IQ. Mimo rozesílání úloh vytváříme tyto i na zakázku pro výběrová řízení, pro zatraktivnění webů, pro jiné speciální účely.

F - TEST -  ve spolupráci s týmem kolem TV soutěže FENOMÉN jsme vytvořili F-TEST, který je zaměřen na zmapování schopností v oblasti verbální, matematické, logiky, praktického intelektu, kreativity a prostorovné orientace.

CLUBOVÁ ČINNOST - již několik let se kromě letních a víkendových akcí snažíme o činnost clubovou - tedy několik hodin programu s pobytem v klubovně, v tuto chvíli je pravidelným termínem schůzek - pátek 16 - 18:00.

Stanovy Terminus Clubu k nahlédnutí zde .


 

 

 

© 2024 CENTRUM NADÁNÍ o.p.s. Všechna práva vyhrazena
webmaster@centrumnadani.cz