Zájmové aktivity

Na této stránce vás budeme informovat o našich plánovaných "pobytových" a tzv. "příměstských" aktivitách pro rodiny s nadanými dětmi a pro děti a mládež. V čem se tyto akce liší?

1. Pobytová celostátní setkání pro rodiny s nadanými dětmi

 Program je určen především zájemcům - rodičům - kteří již prošli diagnostikou nadání u svých dětí a nebo se domnívají, že nadané dítě mají a chtěli by se setkat s "podobně postiženými" rodiči, vyslechnout si rady odborníků a poznat podnětné aktivity, které mohou dětem doporučit ve škole nebo s nimi především dělat doma. Vzhledem k charakteru akce, předpokládáme účast především rodičů s mladšími dětmi. Akce má však rodinnou podobu, a tak účast staršího sourozence nebo účastníka teenagera není překážkou. Vhodný věk dětí je tedy od 2,5 do 15 let. Nevylučujeme ani účast mladších dětí, pro ty ale program akce není nastaven a věříme tak v plnou odpovědnost rodičů za pohyb dětí na akci, a to jak v interiérech rekreačního zařízení, tak v exteriéru budovy.

2. Pobytové campy pro mládež

Pobytové campy jsou určeny mládeži od 12 do 26 let. Jsou akcí, která charakterem připomíná dovolenou s cestovní kanceláří - a to v tom duchu,že nabízí dopravu na místo akce, plnou penzi a kvalitní ubytování všem přihlášeným účastníkům. Pobytové týdenní campy pro mládež jsou tematicky zaměřeny, většina akcí má však více programových linií zároveň a umožňuje tak zájemcům se zúčastnit různých programů během jednoho týdne. Pravidelným tematickým zaměřením jsou:

1. rozvoj logiky a deskohraní

2. literatura a tvůrčí psaní

3. dramatické aktivity

4. RPG hry (především Dračí doupě aj), LARPy a další hry na hrdiny

 

3. Příměstské campy pro děti a mládež

Campy probíhají vždy v nějakém městě v průběhu letních či jarních prázdnin, kde se místní volnočasová či školská organizace podílí na spoluorganizaci akce. Program je nabízen pouze přes den (většinou 9.00 - 17.00), nocleh je nabízen jen v krajních případech nouze pro "neodbytné" dojíždějící účastníky. Proto předpokládáme spíše úpčast místních zájemců a můžeme si dovolit program zaměřit i na aktivity pro mladší účastníky buď v doprovodu rodičů nebo samostatně.  

© 2023 CENTRUM NADÁNÍ o.p.s. Všechna práva vyhrazena
webmaster@centrumnadani.cz